Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teddy

Oorbellen Teddy

FI 40162/18

ČLP/KOO/287              Narozen: 29.6.2018 ve Finsku

teddy-l.jpg

teddy-p.jpg

teddy-h.jpg

Otec: Cavalriina's Divo Difalco 

Matka: Vitovani's Genova D'asinga

výška 40 cm

oči zdravé

VWD, ENM - čistý

Patella 1-1

CHOVNÝ PES

Teddy se narodil jako jeden z pěti pejsků v prvním vrhu fenky Geea. Byl středně velký a přiměřeného temperamentu. Když jsme pro něj v 8 týdnech přijeli, byl už doma jediný a hned se s námi spřátelil. Všichni sourozenci byli podle fotek moc pěkní s krásnými lysinkami a dostatkem červené barvy. 

Teddy byl od mládí velmi temperamentní a odvážný pejsek, nic ho jen tak neodradí. Je učenlivý jako každý správný kooiker, Je to prima parťák pro naše holky, hlavně s Kamilkou tvoří nerozlučnou dvojici.. 

Od počátku jsme ho socializovali, navštěvovali psí školku, seznamovali ho se s cizími lidmi a  psy jiných plemen.

Na své první výstavě v Litoměřicích získal z ocenění CAJC, BOJ a BOS.

Další výstavy:

Z významnějších úspěchů získal CAC, CACIB a BOS na MVP v Praze 2019 a CAC a res. CACIB na MVP DUO CACIB v Brně 2020. Dále získal titul KV mladých ze všech plemen na krajské výstavě v Liberci. Pak následovala nucená pauza v období karantény a nyní se chystáme ve výstavách pokračovat.

Teddy je velmi fixovaný na rodinu. Oddaný, temperamentní a poslušný společník pro děti i dospělé, který miluje jakoukoliv práci i hru.  K cizím je rezervovaný, vyhýbá se důvěrnému kontaktu. Není agresivní, bez problémů si nechá prohlédnout tlamu i zuby na výstavě, ale o pomazlení od cizích nestojí. Doma si to vynahrazuje, je to oddaný mazel.  Se psy se po pubertálních sporech naučil vycházet, konfliktům se snaží vyhnout. Zejména kooikry má velmi rád a hraje si s nimi.  S jinými zvířaty  - ovcemi, kočkami, andulkami - vychází dobře. 

Je velmi temperamentní atlet,  žádná skála není moc strmá, aby se za páníčkem na ni nevyškrábal a jako každý kooiker miluje procházky.

Na podzim 2019 byl uchovněn. 

2.5. 2020 úspěšně kryl fenu Funny z Ploužnické stáje - březost potvrzena

4.6. 2020 kryl fenu Džinu od Jersínského potoka

Více fotografií na Facebook - Album Teddy

Průkaz původu:

pp-teddy.jpg