Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kamilka - štěňata

12. 5. 2015

moris-portret.jpg

hlava.jpg

moris.jpg

kamilka.jpg

Akia of Anthony Be-Enki - pedigree (Moris)

Narozen: 14.2.2013

Výška: 39cm

VWD, ENM  - clear/neg.

Oči zdravé

Luxace pately 0/0

Výstavy:         JUNIOR ŠAMPION CZ   1xV2, 7xV1, 2xCAJC, 4x CAC,VSV mladých, BOJ, VSV, 2x r.CACIB, CACIB, 2x BOB, ČESKÝ ŠAMPION

 

Camelia z Labských pískovců - pedigree (Kamilka)

Narozena: 8.4.2012

Výška: 37cm

VWD, ENM  - clear

Oči zdravé

Luxace pately  0/0

Výstavy:   Junior Šampion ČR, CAC, CACIB, BOB

Český šampion

 

.

6.9.2015 - Do nových domovů

Tento víkend se všechna štěňátka vydala do nových domovů. Kamilce i nám je smutno, ale každé už potřebovalo svou rodinu, individuální péči a pozornost. I Kamilka si už potřebovala odpočinout, je vzorná maminka a horda štěňat jí už při kojení notně trápila. Nezbývá nám, než jim popřát hodně štěstí, lásky a pochopení. Fotky zde

.

30.8.2015 - Štěňátka sice papají převážně z misky, ale přesto se ještě ráda napijí od maminky. Už jim je 7 týdnů a dostala čip. Každé má také vystavený pas. Vydáváme se na krátké výpravy po zahradě a po domě. Pokusili jsme se vyfotit je v postoji z obou stran, ale není to snadné, nepostojí. Portréty se daří lépe. Fotky najdete zde

.

23.8.2015 - 6 týdnů je přelomový věk. Štěňata dostala první očkování Nobivac Puppy DP  a většinu potravy už papají z misky. Dostávají granule Brit care puppy, masíčko i zeleninu a to 4x denně. Kamilka ještě kojí, ale už nemá tolik mléka. Za pár dní budeme čipovat a znovu odčervíme. Pravidelně si hrajeme - každou návštěvu náležitě ožvýkají a okoušou, už mají pěkně ostré zoubky. Hezky přibíhají na zavolání a snaží se v pelíšku dodržovat čistotu. Jde jim to snadno - každé ráno v 6hodin už netrpělivě čekají, až je vynesu ven a honem se utíkají vyčůrat a vykakat. Celý den jsou na zahradě a na noc jdou domů už jen pomazlit a spát. Začínáme je brát na chvíli volně do domu, aby se naučila čistotnosti a nebála se v novém prostředí. Tady jsou fotky vážení a video  - hrátky v tunelu.

 

17.8.2015 - Štěňata mají na zahradě nový výběh asi 15m x 10m, tak se opravdu mohou rozběhnout a vesele v něm dovádějí už celé dny. Probíhají první šarvátky o postavení. Už se ukazuje povaha každého štěněte. Dastin je zvídaví a akční, největší mazel,  Darius nesmí chybět při žádné rvačce a největší Dante je rošťácký kliďas, který s převahou každého přepere. Holčičky jsou klidnější, Dianka je věčně veselá a dovádivá, Dolly se do všeho s vervou a nadšením vrhá a Daisinka je něžná a citlivá. Štěňátka mají ráda společnost, návštěvy jsou vítány.

Nové fotky najdete zde

 

8.8.2015 - Štěňata pravidelně 3x denně papají kašovitou stravu, kuřecí srdíčka syrová i vařená, žaludky a masíčko opět syrové i vařené, zeleninu, trochu vloček, rýže nebo brambor a začínají ochutnávat i granule s trochou mléka. Vše jim náramně chutná a ještě to zapijí mlíčkem od maminky. Není divu, že jsou pěkně baculatá a rychle rostou. Čeká je druhé odčervení a po ránu, když není horko, si už chodíme pohrát na zahradu.

Nové fotky jsou zde

.

30.7.2015 - Štěňata si začínají hrát, poprvé ochutnávala vařené kuřecí masíčko a vrhla se na něj s velkým nadšením.

28.7.2015 - první odčervení preparátem Drontal junior.

25.7.2015 - štěňatům se otevírají oči, váží 600-720g. Jsou velmi aktivní, když se snaží dostat ke strukům. Začínají se stavět na nožky. Jinak tráví veškerý čas spánkem. Kamilka už chodí na krátké procházky a kojí zhruba každé 2 hodiny. Trpělivě u štěňat leží, dokud nejsou tak napitá, že už nemohou. Pak se vydá pro něco k snědku, aby měla z čeho vyrábět dostatek mlíčka. Dostává Brit care puppy 4x denně 80g, pár srdíček nebo kousek masa, zeleninu a ovoce a 2-3 tbl Giom Calcium. Je ve velmi dobré kondici a štěňata denně přibírají průměrně 30g.

Nové fotky štěňat zde             Video kojení zde

15.7.2015 - Dva nejmenší pejsci se bohužel nevyvíjeli a dnes uhynuli. zbývající štěňata jsou zdravá a velmi dobře rostou a přibírají. Jedna fenka se narodila s velmi kratičkým ocáskem. Fotky štěňátek jsou zde

12.7.2015 - 62. den po krytí se narodilo 8 štěňat   - pět psů a tři feny - s váhou od nejmenšího 135g vážícího pejska po 220g štěňata. Vše proběhlo v pořádku, štěňata jsou čiperná, Kamilka si i během porodu pochutnala na večeři a vzorně se o potomky stará.

8.6. - potvrzena březost Kamilky

.

Oba rodiče se narodili v Čechách. Pes je z po matce z Belgie a otci z Německa, matka je po rodičích původem z Holandska.  Oba jsou velmi vyrovnaní a přátelští v povaze. Věnují se canisterapii, rekreačně agility, Moris složil lovecké klubové zkoušky vloh.

Štěňata budou vyrůstat v rodinném prostředí mezi lidmi i zvířaty, kterými jsme obklopeni - kočkami, dalšími psy, ovcemi. Velký důraz klademe na jejich socializaci a zdraví, zveme návštěvy, aby se štěňata seznamovala s různými dospělými lidmi i dětmi. Porodnici máme umístěnou doma, v centru dění. Od čtyř týdnů tráví štěňata hezké dny na zahradě a užívají si prostoru i sluníčka, domů chodí jen spát. Postupně si zvykají i na prostředí bytu a dodržování hygieny.

Do světa jdou nejdříve v osmi týdnech, většina později. Snažíme se pro každé podle jeho povahy a přání budoucích majitelů vybrat nejvhodnější milující rodinu. Samozřejmostí je další servis, informace a pomoc při výstavách či uchovnění. Jsme velmi rádi, pokud s námi noví majitelé zůstanou v kontaktu a čas od času se ozvou, případně pošlou fotky.